PRACOWNICY TARNOWSKIEGO CEIPM NA DNIU DORADZTWA ZAWODOWEGO W SZCZUCINIE


 

4 grudnia doradcy zawodowi oraz pośrednik pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Tarnowie uczestniczyli w Dniu Doradztwa Zawodowego, zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.
 
W trakcie wydarzenia uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych z Powiśla dąbrowskiego mieli możliwość zapoznania się z ofertą pionu rozwoju zawodowego oraz jednostek opiekuńczo-wychowawczych działających na terenie tarnowskiego Centrum. Doradcy zawodowi informowali młodzież z jakiej pomocy i form wsparcia w ramach OHP można skorzystać oraz w jakich zawodach się kształcić. Zainteresowane osoby wzięły udział w warsztatach przygotowujących do wyboru dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej, prowadzonych przez doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Tarnowie. Podczas warsztatów młodzież określała swoje predyspozycje zawodowe i wyjaśniała ze specjalistami wątpliwości związane z tym tematem. Prowadzący przedstawili uczestnikom spotkania kroki, które należy podjąć, by decyzja o wyborze kierunku kształcenia okazała się trafna. Ponadto przy stoisku wystawienniczym zainteresowani mieli okazję zapoznać się z działalnością dąbrowskiego Hufca Pracy oraz ofertą usług proponowaną przez Młodzieżowe Centrum Kariery.
 
Fot. 1 Katarzyna Chrzanowska, doradca zawodowy MCIZ w Tarnowie podczas warsztatów z młodzieżą.  
Fot. 2 Przy stoisku MCK w Dąbrowie Tarnowskiej, Beata Wójcik, doradca zawodowy oraz Magdalena Wawrzynek, pośrednik pracy promują formy wsparcia proponowane przez jednostki OHP
 
Tekst – Katarzyna Chrzanowska
Zdjęcia – Beata Wójcik, Katarzyna Chrzanowska 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP