MŁODZI NA START ZAWODOWY


13 listopada w Hufcu Pracy w Myślenicach uczestnicy III roczników spotkali się w Młodzieżowym Centrum Kariery w celu zapoznania się z ofertą szkoleniową Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy.
 
W trakcie spotkania Komendant Hufca Pracy w Myślenicach – Bożena Batko oraz pośrednik pracy MCK - Ewelina Furtak przedstawili młodym ofertę poszerzenia kompetencji zawodowych poprzez możliwość uczestnictwa w kursach zawodowych i szkoleniach organizowanych przez OHP. Dzięki takim kursom, uczestnicy kończący naukę zawodu, stają się atrakcyjnymi pracownikami dla wielu pracodawców na lokalnym rynku pracy. W trakcie spotkania przedstawiono tegoroczny barometr zawodów, wskazując w szczególności na zawody deficytowe w powiecie myślenickim. Takie spotkania są bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju kariery zawodowej przyszłych absolwentów Ochotniczych Hufców Pracy i przyczyniają się do wdrażania kształcenia ustawicznego wśród młodzieży.
 
Fot. Uczestnicy myślenickiego Hufca Pracy w trakcie spotkania z pośrednikiem pracy Młodzieżowego Centrum Kariery - Eweliną Furtak
 
Tekst i zdjęcie – Bożena Batko
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP