PRZYGOTOWANIA DO OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W OSIW W LANCKORONIE


 6 listopada uczestnicy 6-5 Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie rozpoczęli przygotowania do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
Przygotowania do obchodów Narodowego Święta Niepodległości stanowiły kontynuację cyklu zajęć wychowawczych pt. „Patriotyzm. Czy to trudne?” Zapoczątkował je udział uczestników w akcji „Kartka dla powstańca”, w trakcie którego przypomniano wydarzenia z Powstania Warszawskiego w 1944 roku, podkreślono odwagę, patriotyzm i poświęcenie ówczesnej młodzieży oraz wykonano kartki z podziękowaniami dla żyjących bohaterów tamtych czasów. Młodzież zapoznała się też z pieśnią patriotyczną pt. „Przytulmy Polskę do serca”. Na spotkaniu uczestnicy wykonali gazetkę tematyczną poświęconą wydarzeniom związanym z odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz bohaterami niepodległej.

Na zakończenie cyklu zajęć uczestnicy przygotowali się do obchodów 11 listopada wykonując dla siebie i swoich kolegów biało-czerwone kotyliony, które w tym ważnym dla każdego Polaka dniu będą stanowiły element demonstracji ich patriotyzmu oraz przywiązania do Ojczyzny.
 
Fot.1 Uczestnicy podczas wykonywania kotylionów 
 

Fot.2 Wykonane przez uczestników kartki dla powstańca
Fot.3 Młodzież prezentuje swoje prace
 
Tekst i zdjęcia – Małgorzata Kowalska
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP