UCZESTNICZKA HUFCA PRACY W OŚWIĘCIMIU WYGRYWA ELIMINACJE DO FINAŁU IV OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI NIEZŁOMNEJ I NIEPODLEGŁEJ


4 listopada w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.

W grupie 58 występujących zaprezentowała się Patrycja Przystał – uczestniczka 6-17 Hufca Pracy w Oświęcimiu. Zgodnie z regulaminem repertuar każdego z występujących składał się z dwóch utworów o tematyce patriotycznej, partyzanckiej, obozowej, związanej z historią Polski. Patrycja zaśpiewała „Białe róże” oraz „Kołysankę”, którą zaprezentowała a cappella. Swym występem zdobyła uznanie jury, które przyznało jej I miejsce w kategorii: soliści / młodzież 14-18 lat. Wygrana Patrycji jest jednoczesnym zaproszeniem uczestniczki hufca na Finał Ogólnopolski, który odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2019 w Krakowie. Wyjazd do Muzeum Armii Krajowej im. Generała Fieldorfa „Nila” stał się również okazją do krótkiej lekcji historii, którą przeprowadził wychowawca Henryk Szelest podczas zwiedzania wystawy w Muzeum AK.

Fot. 1 Patrycja Przystał z dyplomem uczestnictwa w Muzeum Armii Krajowej


Fot. 2
Uczestniczka podczas eliminacji


Tekst – Anna Turbańska
Zdjęcia – Henryk Szelest
 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP