Aktualności

ŻOŁNIERZE W CZASIE POKOJU – WIZYTA UCZESTNIKÓW W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ


4 października uczestnicy 6-18 Hufca Pracy w Kętach wzięli udział w obchodach święta Bielskiego Batalionu Powietrzno-Desantowego. Był to wyjątkowy dzień, w którym mogli poznać świat wojskowy od innej strony.

Młodzież skorzystała z okazji, aby poznać sprzęty wojskowe, pancerne samochody, porozmawiać z żołnierzami. Uczestnicy pierwszy raz w życiu mogli wziąć do rąk wojskowe wykrywacze metali, czy sprzęt nurkowy. Była również okazja, aby usiąść za kierownicą samochodu bojowego, co szczególnie spodobało się młodym mechanikom. Ogromne wrażenie zrobiła także uroczysta defilada przy akompaniamencie orkiestry wojskowej oraz pokaz skoków spadochronowych.
Celem wizyty było poznanie historii Bielskiego Batalionu Powietrzno-Desantowego, który należy do jednych z najlepszych w kraju. Uczestnicy pełni wrażeń, bogaci w nową wiedzę na temat zasad panujących w wojsku, sprzętów i umundurowania na zakończenie skosztowali prawdziwej wojskowej grochówki. 
 
Fot. 1 Grupa uczestników 6-18 HP na terenie jednostki Bielskiego Batalionu Powietrzno-Desantowego wraz z Komendant Małgorzatą Szatan i wychowawcą
Fot. 2 Uczestnicy 6-18 HP podczas poznawania sprzętu wojskowego
 
Fot. 3 Uczestnik 6-18 HP przymierzający wojskowy sprzęt nurkowy
Tekst – Anna Jackiewicz-Pokusa
Zdjęcia – Małgorzata Szatan, Tomasz Niwek
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP