SUMMER CAMP AKTYWNY WYPOCZYNEK Z OHP ZAKOŃCZONY


Grupa młodzieży z hufców w Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej oraz Niepołomicach biorąca udział w OHP Summer Camp w niedzielę 7 lipca powróciła do domu. Uczestnicy zakończyli letni wypoczynek w Iwoniczu.

Ostatnie dni pobytu w Iwoniczu były równie aktywne i atrakcyjne dla młodzieży, co wcześniejsze. W czwartek, 4 lipca młodzi ludzie zwiedzili Muzeum Rzemiosła w Krośnie, gdzie zapoznali się z historią wielu zawodów, między innymi tych, które sami wykonują. Uczestnicy zobaczyli różnorodne eksponaty takie jak: żelazko z duszą, wiekowe maszyny do szycia. Zapoznali się także z profesją kołodzieja zaliczaną do ginących zawodów. Po edukacji przyszedł czas na rozrywkę, co oznaczało dla młodzieży, że zbliża się wizyta w Parku Trampolin. Gry i zabawy zdawały się nie mieć końca. Po obiedzie i odpoczynku uczestnicy udali się na otwarty basen w Brzozowej. Dzień zakończył się rozstrzygnięciem konkursu na hasło i plakat promujący letni wypoczynek w Iwoniczu. Piątek, 5 lipca młodzież zaczęła od wizyty w Pijalni Wód Mineralnych w Rymanowie. Kolejnym etapem piątkowej podróży po Podkarpaciu była Huta Szkła Artystycznego Sabina, gdzie uczestnicy na żywo obserwowali proces wytapiania szklanych rzeźb oraz sami mogli spróbować swoich sił w formowaniu gorącego szkła. Po obiedzie przyszedł czas na zwiedzanie Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Uczestnicy usłyszeli dużo ciekawostek z życia pisarki. Prosto z Żarnowca grupa udała się do kina na seans filmowy, a dzień został zakończony wieczornymi warsztatami artystycznymi z decoupage. Sobotę, 6 lipca młodzi ludzie poświęcili na zwiedzanie Zamku w Łańcucie oraz jego okolic. Był to dobry czas na chwilę relaksu oraz podsumowanie wypoczynku. Wspólny pobyt w Iwoniczu zakończyła sobotnia wieczorna dyskoteka. Niedzielny poranek to czas pakowania bagaży, ostatnie wspólne śniadanie i powrót do domu.
Siedmiodniowy wspólny wypoczynek był dla uczestników czasem prawdziwego relaksu, dobrej zabawy, wspaniałej integracji i związania przyjaźni. Młodzież przekonała się, że bycie razem daje poczucie prawdziwej radości. 
 
Fot. 1  W Muzeum Rzemiosła w Krośnie 
Fot. 2,3  Uczestnicy podczas konkursu na hasło i plakat promujący letni wypoczynek 
Fot. 4,5  W Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu 
Fot. 6 Prace uczestników wykonane podczas warsztatów z decoupage 
Fot. 7 W Łańcucie
 
Tekst – Grażyna Kochanek 
Zdjęcia – Małgorzata Satora
 
 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP