ZAJĘCIA GRUPOWE Z DORADCĄ ZAWODOWYM W GORLICACH


W Młodzieżowym Centrum Kariery w Gorlicach 10 czerwca rozpoczęły się zajęcia grupowe z doradcą zawodowym Małgorzatą Gawlik, realizowane w ramach projektu „Od szkolenia do zatrudnienia YEI” II nabór.

 
Celem zajęć, w których bierze udział 12 osób jest nabycie przez beneficjentów umiejętności z zakresu poszukiwania zatrudnienia oraz pomoc w wyborze właściwej drogi zawodowej. Podczas pierwszego spotkania doradca zawodowy skupiła się przede wszystkim na budowaniu pozytywnych relacji w grupie oraz wzajemnej integracji. Wykorzystane podczas zajęć narzędzia pracy tj. puzzle, testy, układanki, ćwiczenia ruchowe w grupach, pozwoliły beneficjentom lepiej się poznać oraz pogłębić wiedzę na temat instytucji, instrumentów i usług rynku pracy. W czasie kolejnych zajęć beneficjenci określą najbardziej skuteczne metody poszukiwania pracy, nauczą się jak w profesjonalny sposób sporządzać dokumenty aplikacyjne, a także poznają sposoby przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas zajęć doradca zawodowy omówi również aktualną sytuację kobiet i mężczyzn na lokalnym rynku pracy oraz dokona  jego analizy. Zajęcia grupowe z doradztwa zawodowego z pewnością pomogą uczestnikom wzmocnić własną pozycję na rynku pracy oraz nauczą samodzielności i aktywności niezbędnej w dążeniu do uzyskania zatrudnienia.
 
Fot. Doradca zawodowy Małgorzata Gawlik podczas zajęć z beneficjentami projektu „Od szkolenia do zatrudnienia YEI” II nabór
 
Tekst – Małgorzata Gawlik
Zdjęcie – Natalia Bojkowska
Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych
 
 
 
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP