AGRESJI MÓWIMY NIE – ROZPOCZĘCIE PROGRAMU AUTORSKIEGO W MYŚLENICACH


 

 
W dniu 12 marca w siedzibie 6-10 Hufca Pracy w Myślenicach odbyły się warsztaty edukacyjne dla uczestników OHP, które rozpoczęły realizację resocjalizacyjnego programu autorskiego pt. „ Agresji mówimy nie”.
 
Głównym celem programu jest pomoc młodzieży w przezwyciężaniu zachowań agresywnych, nauka umiejętności konstruktywnego rozwiązywania konfliktów oraz asertywności. Poprzez zmianę sądów poznawczych i odreagowanie emocjonalne, młodzi w trakcie trwania programu zdobędą umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach przez co nauczą się nawiązywania nieagresywnych kontaktów z rówieśnikami. W trakcie trwania warsztatów wykorzystano metodę psychodramy, gdzie uczestnicy odgrywali scenki, których tematem były rzeczywiste problemy nurtujące współczesną młodzież. Nie zabrakło także dobrej zabawy i humoru, który pozwolił młodym uwolnić pozytywne emocje. Program przewidywany jest na trzy miesiące, a w ramach jego planowanych działań odbędzie się cykl warsztatów, także ze Strażnikiem Miejskim oraz ciekawe zajęcia rekreacyjno-artystyczne. 
 
Fot. Uczestnicy Hufca Pracy w Myślenicach podczas warsztatów edukacyjnych w ramach programu autorskiego „Agresji mówimy nie”
 
Tekst – Bożena Batko
Zdjęcie – Bogusław Stankiewicz
    .
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP