UCZESTNICY 6-36 HUFCA PRACY BIORĄ UDZIAŁ W BALU CHARYTATYWNYM POLSKIEGO STOWARZYSZENIA NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ


 
W dniu 8 lutego uczestnicy 6-36 Hufca Pracy ze Skomielnej Białej włączyli się w przygotowanie Walentynkowego Balu Charytatywnego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Rabce-Zdroju.
 
Młodzież w charakterze wolontariatu mając na względzie słowa Bruno Ferrero „Wszystko co dajesz innym dajesz sobie samemu” postanowiła współorganizować karnawałowy bal zorganizowany pod patronatem Posła na Sejm RP Edwarda Siarki oraz Burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra. Przygotowując na 9 lutego budynek OSP w Skomielnej Białej wraz ze skomielniańskimi strażakami rozkładała stoły, krzesła, pomagała w wykonaniu dekoracji sali, układała rekwizyty do licytacji, a po balu zadbała o porządek i czystość, sprzątając wokół remizy oraz w środku budynku. Prace zostały wykonane w ramach porozumienia o współpracy i wolontariacie z Rabczańskim Stowarzyszeniem, które ma na celu uwrażliwienie młodych ludzi na drugiego człowieka i zachęcanie do aktywności podczas czynienia dobra. Walentynkowy bal zorganizowany został w celu dofinansowania budowy szybu windowego oraz zakupu i montażu windy w budynku dla niepełnosprawnych, znajdującego się w Rabce-Zdroju przy ulicy Podhalańskiej 42 b. 
 
Fot.1 Młodzież przed domem strażaka
Fot.2 Wolontariusze przed wolantariatem
Fot.3 Wykonywanie dekoracji
Fot.4 Prace wokół budynku OSP
 
Tekst i zdjęcia – Marta Augustyn
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP