WOLONTARIAT UCZESTNIKÓW HUFCA PRACY W SKOMIELNEJ BIAŁEJ PODCZAS ZABAWY KARNAWAŁOWEJ


W dniu 27 stycznia uczestnicy 6-36 Hufca Pracy w Skomielnej Białej, wolontariusze Ewa, Karina, Norbert, Dawid i Mateusz wzięli udział w wyjeździe do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Św. Tereski w Rabce-Zdroju.
 
Wolontariusze zostali zaproszeni przez Dyrektor Placówki Siostrę Irminę do pomocy podczas zabawy karnawałowej organizowanej dla podopiecznych ośrodka, ale również dla dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego i członków Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Koło” w Rabce-Zdroju. Ich zadaniem było pokrojenie ciasta, przygotowanie stołów, obsługa stoiska z napojami, a także prowadzenie zabaw podczas balu. Dziewczyny i chłopcy z wielkim sercem udzielali potrzebującym wsparcia, służyli pomocna dłonią i dobrym słowem. Spotkanie i wspólnie spędzony czas był okazją do integracji, nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. 
 
Wyjazd do Rabki zorganizowany został w ramach porozumienia i popularyzacji wolontariatu organizowanego przez 6-36 Hufiec Pracy jako pomoc przy różnych przedsięwzięciach skierowanych do osób niepełnosprawnych, potrzebujących wsparcia i szczególnej opieki.
 
Fot.1 Młodzież przed budynkiem w Rabce
Fot.2 Podczas przygotowywania stołów
Fot.3 Uczestnicy w trakcie zabawy
 
Tekst i zdjęcia – Marta Augustyn
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP