Z TAŃCEM W KARNAWAŁ - WARSZTATY TANECZNE W DĄBROWSKIM HUFCU


 
Dnia 8 stycznia młodzież Hufca Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyła w warsztatach tanecznych prowadzonych przez instruktora Fundacji Edukacji i Rozwoju Tańca „Latino”. Celem zajęć było zachęcenie uczestników do aktywności fizycznej, która w formie tańca może być przyjemna i bardzo pożyteczna. 
 
Zaproponowany rodzaj aktywności cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży, szczególnie dziewcząt. Warsztaty poprowadził wykwalifikowany instruktor, tancerz breakdance, który wprowadził uczestników w tajniki tańca współczesnego, opowiedział o walorach artystycznych i zdrowotnych płynących z uprawiania takiej aktywności ruchowej. Po krótkiej rozgrzewce młodzież przystąpiła do bardziej skomplikowanych ćwiczeń. Uczestnicy początkowo z pewną nieufnością podjęli wyzwanie stawiane przez instruktora. Doświadczenie tancerza i łatwość w relacjach z młodymi ludźmi sprawiły, że młodzież przełamała barierę wstydu, własnych ograniczeń fizycznych i w dalszej części spotkania świetnie bawiła się na parkiecie, wykonując coraz trudniejsze układy taneczne. Dużym atutem zajęć była przyjazna, luźna atmosfera.  
 
Zajęcia były formą integracji uczestników, ale też uświadamiały, że istnieją dyscypliny sportowe, które prócz walorów zdrowotnych są formą dobrej zabawy.
 
Fot. 1 Prelekcja instruktora zajęć tanecznych
Fot. 2,3 Uczestnicy podczas zajęć tanecznych 
 
Tekst – Damian Liro
Zdjęcia – Monika Rygulska-Wąż
 
Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP