SPOTKANIE OGÓLNOPOLSKIEJ KAPITUŁY SAMORZĄDNOŚCI MŁODZIEŻY OHP


W dniu 4 grudnia w Lanckoronie rozpoczęło się spotkanie Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży OHP, na które przybyli przedstawiciele wszystkich Komend Wojewódzkich oraz Centrów Kształcenia i Wychowania.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonali Dyrektor Biura Edukacji KG OHP Sławomir Męcina oraz Główny organizator z Biura Edukacji KG OHP Dorota Słomska. Po powitaniu odbyły się warsztaty integracyjne dla kadry i młodzieży. Kolejnym punktem dnia była wycieczka do Krakowa, którą rozpoczęło spotkanie ze Smokiem Wawelskim. Następnie zwiedzono Katedrę i Wzgórze Wawelskie. Ulicami Kanoniczą i Grodzką uczestnicy udali się pod Okno Papieskie na ulicę Franciszkańską 3 i dalej na krakowski rynek, gdzie wysłuchano hejnału z Wieży Kościoła Mariackiego i podziwiano słynny ołtarz Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej. Po powrocie młodzież i kadra spotkała się z niezwykłym człowiekiem Łukaszem Żelechowskim – niewidomym od urodzenia nauczycielem, informatykiem i podróżnikiem, zdobywcą Kilimandżaro, Elbrusa i Aconcaguy. Osobą, która mimo swoich ograniczeń uprawia płetwonurkowanie, turystykę rowerową, skacze ze spadochronem, zajmuje się dziennikarstwem radiowym oraz realizacją dźwięku, ma dyplom szkoły aktorskiej. Spotkanie wywarło na uczestnikach ogromne wrażenie i pokazało jak wiele można osiągnąć jeżeli czegoś bardzo się pragnie i konsekwentnie dąży do realizacji marzeń. Dzień zakończył się pieczeniem pierników i przygotowywaniem kartek świątecznych na kiermasz dla fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”.
5 grudnia rozpoczął się od zwiedzania Muzeum – Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Następnie była okazja do skosztowania specjalności miasta –słynnych kremówek papieskich. Po powrocie młodzież spotkała się z Komendantem Głównym OHP Bogdanem Ścibutem oraz jego doradcami Beatą Biały i Krzysztofem Sikorą, podczas którego młodzież otrzymała upominki.

Fot.1 Otwarcie spotkania przez Dyrektora Biura Edukacji KG OHP Sławomira Męcinę oraz Głównego organizatora z Biura Edukacji KG OHP Dorotę Słomską


Fot.2 Warsztaty integracyjne dla młodzieży


Fot.3 Warsztaty dla kadry


Fot.4-5 Wycieczka do Krakowa


Fot.6 Spotkanie z niezwykłym człowiekiem – Łukaszem Żelechowskim


Fot.7 Pieczenie pierników


Fot.8 Przygotowywanie kartek świątecznych dla fundacji „Mimo wszystko”


Fot.9 Wycieczka do Wadowic


Fot.10 Pamiątkowe zdjęcie z Komendantem Głównym OHP Bogdanem Ścibutem, jego doradcami Beatą Biały i Krzysztofem Sikorą, Dyrektorem Biura Edukacji KG OHP Sławomirem Męciną,  Głównym organizatorem z Biura Edukacji KG OHP Dorotą Słomską oraz Wojewódzkim Komendantem Krzysztofem ŚwierczkiemTekst – Honorata Woźniak
Zdjęcia – Ewa Opałek-Śnieg
 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP