Aktualności

WAKACYJNY WYPAD NA QUADY UCZESTNIKÓW HUFCA PRACY W LIMANOWEJ


4 lipca uczestnicy 6-32 Hufca Pracy w ramach programu „Letni wypoczynek z OHP w Limanowej” mieli okazję poczuć wakacyjny klimat podczas zajęć sportowo-rekreacyjnych zrealizowanych na profesjonalnym torze dla quadów w Męcinie.

Młodzież miała do wyboru dwa tory – jeden dla początkujących, drugi dla dorosłych spełniający oczekiwania tych, którzy wcześniej korzystali z tego rodzaju sportowych atrakcji. Większa część młodych kierowców zdecydowała się skorzystać z toru drugiego, poprowadzonego w ciekawym terenie, posiadającego ostre podjazdy i strome zjazdy, które dla każdego kierującego quadem były dużym wyzwaniem. Wymagały skupienia i rozwagi oraz przestrzegania wszelkich wskazówek instruktora, który bezpośrednio przed wyjściem na tor przeszkolił grupę limanowskich uczestników. Po pierwszym, próbnym zjeździe ogłoszony został konkurs na najlepszego kierowcę, który w konkretnych ramach czasowych i z zastosowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa pokona wyznaczony odcinek trasy. Konkurencja ta zapewniła sporą dawkę sportowych emocji i była szansą na sprawdzenie swoich motoryzacyjnych umiejętności. Po zakończeniu konkursowych zmagań uczestnicy udali się na pobliskie pole biwakowe, by przy ognisku i smacznym poczęstunku wraz z wychowawcami powspominać miniony rok szkolny i opowiedzieć o wakacyjnych planach.
Przedsięwzięcie zorganizowane zostało jako akcja podsumowująca program „Letni wypoczynek z OHP w Limanowej”, w którego skład wchodziły zajęcia plenerowe tj. wycieczka rowerowa oraz gra terenowa – miejska „Letnia przygoda w mieście” oraz zajęcia warsztatowe pt. „Bezpieczne wakacje” wyposażające młodzież w wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Celem programu było zapewnienie uczestnikom limanowskiego hufca alternatywnych form spędzania czasu wolnego, dzięki czemu poprawią kondycję fizyczną i wzbogacą wiedzę na temat regionu i dostępnych atrakcji.

Fot.1 Limanowska młodzież podczas instruktażu dotyczącego bezpiecznego korzystania z quadów

 


Fot.2 Uczestnicy na chwilę przed startemTekst – Paulina Janik-Żabówka
Zdjęcia – Beata Setlak
 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP