Aktualności

WAKACYJNE EKSPERYMENTY W LANCKORONIE


W dniu 4 lipca uczestnicy 6-5 Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Lanckoronie w ramach programu autorskiego „Wakacyjne eksperymenty” wzięli udział w wycieczce do Krakowa.

Głównym punktem programu był Ogród Doświadczeń, gdzie w aktywny i interesujący sposób można spędzić czas na świeżym powietrzu oraz zaspokoić ciekawość poznawania praw przyrody poprzez obserwacje i osobiste doświadczenia. Każde z urządzeń prezentuje jedno lub kilka zjawisk fizycznych. Szczególnym powodzeniem cieszył się wir wodny. Do dłuższego zatrzymania się prowokowały również wielokrotne odbicia luster.
Kolejnym etapem wycieczki był park trampolinowy, w którym uczestnicy sprawdzili swoją kondycję oraz możliwości fizyczne. Przygoda z trampolinami rozpoczęła się od rozgrzewki prowadzonej przez instruktora, który przypomniał zasady obowiązujące na  terenie parku oraz o bezpiecznym zachowaniu uczestników zabawy. Młodzież, świetnie się bawiąc, chętnie skorzystała ze wszystkich dostępnych atrakcji. W drodze powrotnej odbyła się pogadanka na temat „Jak aktywność fizyczna wpływa na zdrowie”, podczas której sądy popierano argumentami z własnego doświadczenia.
Fot.1 Uczestnicy w trakcie doświadczenia z „armatką”

 


Fot.2 Eksperyment z wirującym kołem


Fot.3 Próba zręcznościowa


Fot.4 Młodzież w parku trampolin

 


Tekst i zdjęcia – Małgorzata Kowalska
 
 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP