Aktualności

WAKACJE Z OHP W NIEPOŁOMICACH


W dniu 4 lipca w 6-2 Hufcu Pracy w Niepołomicach dobiegła końca Akcja Lato 2018, realizowana w ramach programu wojewódzkiego pt. „Wakacje z OHP”. Uczestnicy hufca wzięli udział w wielu przygotowanych specjalnie na tą okazję zajęciach, mających na celu uatrakcyjnienie wakacyjnego odpoczynku.
Na początek młodzież wzięła udział w warsztatach pod tytułem „Bezpieczne wakacje”, podczas których poruszono zagadnienia dotyczące zasad bezpiecznej kąpieli, konsekwencji podejmowania zachowań ryzykownych związanych z  używaniem narkotyków, dopalaczy, alkoholu oraz przypadkowych kontaktów seksualnych. Kolejnym punktem hufcowej Akcji Lato był grill zorganizowany w ogrodzie Restauracji „Joanna”, która od lat współpracuje z jednostką. Był on doskonałą okazją do wspomnień związanych z minionym rokiem szkoleniowym oraz rozmów na temat planów urlopowych oraz dalszej ścieżki zawodowej i edukacyjnej uczestników. W kolejnym dniu programu odbyły się warsztaty nt. aktywnego poszukiwania pracy, po których młodzież wzięła udział w hufcowym turnieju gier planszowych. Rozgrywki stały się wyzwaniem dla młodych ludzi, zwłaszcza że na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Ostatniego dnia zorganizowano wyjście do kina Cinema City na film pt. „Jurassic World: Upadłe Królestwo”.
Po powrocie do Niepołomic podsumowano Akcję Lato. Wszystkie punkty programu były atrakcyjne, młodzież bardzo aktywnie i pożytecznie spędziła czas. Jednym ze zrealizowanych celów programu było ukazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego.
Fot.1 Uczestnicy przy grilu w Restauracji „Joanna”


Fot.2 Młodzież podczas hufcowego turnieju gier planszowych


Fot.3 Przed seansem kinowym


Tekst – Małgorzata Satora
Zdjęcia – Wiesław Szczerbiński

 

 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP