KIERMASZ OFERT PRACY W KRAKOWIE


Dnia 12 maja w Szkole dla Dorosłych Cosinus w Krakowie pośrednik pracy/asystent EURES z Młodzieżowego Biura Pracy w Krakowie wraz ze specjalistą ds. rozwoju zawodowego spotkali się z młodzieżą podczas kiermaszu ofert pracy, na który zostali zaproszeni słuchacze szkoły.

Na początku zainteresowanym osobom zaprezentowana została oferta programowa Ochotniczych Hufców Pracy. Następnie, podczas indywidualnych rozmów z pośrednikiem pracy, przybyłe osoby miały okazję zapoznać się z ofertami zatrudnienia w kraju
i za granicą. Jak szukać takich ofert oraz jak aplikować na nie można było dowiedzieć się podczas konsultacji. Uczniowie, którzy spotkali się z przedstawicielami CEIPM w Krakowie mogli wypełnić ankietę osoby poszukującej pracy oraz poznać zasady poruszania się po stronie internetowej Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w celu wyszukiwania ofert pracy krótkoterminowej. Natomiast zainteresowani tworzeniem dokumentów aplikacyjnych otrzymali cenne wskazówki i porady od specjalisty ds. rozwoju zawodowego, który zwrócił uwagę na poprawność ich tworzenia.
 
Fot. Młodzież przy stoisku OHP

Tekst – Sławomir Korzycki
Zdjęcie – Anna Mazur
 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP