ZAJĘCIA Z ZAPOBIEGANIA DEPRESJI W GORLICKIM OSZ ROZPOCZĘTE


W Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Gorlicach w dniu 8 lutego rozpoczęły się zajęcia z zakresu zapobiegania depresji wśród młodzieży, będące kolejną formą wsparcia zaproponowaną osobom uczestniczącym w projekcie „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI”.

Głównym celem zajęć jest uświadomienie młodzieży jak ciężką chorobą jest depresja, jakie są jej przyczyny oraz skutki. Pierwszy dzień warsztatów poświęcony został tematyce stresu. Młodzi ludzie nauczyli się rozpoznawania czynników stresogennych we własnym środowisku oraz sytuacji mogących go wywoływać. Uczestnicy poznali także techniki relaksacyjne. Podczas kolejnego spotkania omówione zostaną przyczyny depresji z uwzględnieniem obecnych trudności, wieku, sytuacji uczestników. Celem lepszego zobrazowania choroby młodzież obejrzy film ukazujący, jak zachowuje się osoba chora na depresję, zapozna się z wypowiedziami lekarzy na temat objawów i leczenia stanów depresyjnych oraz opinią osób, które  zmagały się z tą ciężką chorobą. Podsumowaniem zajęć będzie omówienie przez panią psycholog metod diagnozowania i zapobiegania depresji oraz wskazanie placówek w których należy szukać pomocy w razie pojawienia się symptomów choroby.

Fot. Beneficjenci projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI” podczas zajęć z zakresu zapobiegania depresji wśród młodzieży

Tekst i zdjęcie – Natalia Bojkowska

 Projekt realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP