UCZESTNICY 6-18 HP Z WIZYTĄ NA ZIMOWISKU MALTAŃSKIM


Uczestnicy Hufca Pracy w Kętach po raz kolejny zorganizowali zajęcia warsztatowe, które zostały przeprowadzone 30 stycznia podczas Zimowiska Maltańskiego dla Dzieci Niepełnosprawnych.

Młodzież wraz z opiekunem przeprowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci z zakresu współpracy w grupie i integracji. Całość, na prośbę organizatorów, toczyła się wokół tematyki kontynentu Afryki. Uczestnikom hufca, niemal tuż przed wyjazdem, udało się pożyczyć oryginalne wytwory rękodzieła z Afryki. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć niezwykłe rekwizyty i z zaciekawieniem słuchały prezentacji o tym zróżnicowanym kontynencie. W czasie warsztatów dzieci wykonywały również maski afrykańskie i bransoletki ze skórzanych rzemyków oraz uczyły się śpiewów szamańskich. Było to niezwykłe doświadczenie i umocnienie współpracy z organizacją partnerską. Uczestnicy podczas zajęć poznawali również specyfikę pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie i ruchowo. Zobaczyli na własne oczy jak ważne jest zdrowie i docenianie tego, co się ma na co dzień.

Fot. 1. Uczestniczka 6-18 HP podczas zajęć z dziećmi na Zimowisku Maltańskim

Fot. 2.  Uczestniczka 6-18 HP podczas malowania twarzy dzieciom na Zimowisku Maltańskim

Fot. 3. Przykładowe maski afrykańskie wykonane przez dzieci podczas zajęć zorganizowanych przez uczestników 6-18 HP na Zimowisku Maltańskim

Tekst i zdjęcia -Małgorzata Szatan


 

 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP