MAŁOPOLSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH
HUFCÓW PRACY

Al. Słowackiego 44
30-018 Kraków
tel./fax. 12 633 07 06
e-mail:
malopolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Elżbieta Rafalska

     
     

 

Aktualności

LIMANOWSCY UCZESTNICY BLIŻEJ KOSMOSU


3 lipca grupa uczestników 6-32 Hufca Pracy wybrała się do Limanowskiego Domu Kultury, by wziąć udział w spotkaniu z Karolem Wójcickim, miłośnikiem astronomii, znanym popularyzatorem nauki o kosmosie i cenionym dziennikarzem.

Licznie zgromadzona młodzież w sali widowiskowej Domu Kultury miała okazję poznać człowieka, którego pasją jest nie tylko przestrzeń kosmiczna, ale również upowszechnianie wiedzy o niej wśród młodego pokolenia. Słuchacze zostali wprowadzeni w kosmiczny świat gwiazd, planet i komet poprzez profesjonalne zdjęcia, publikacje oraz niezwykle ciekawy sposób opowiadania o wszechświecie. Młodzież mogła czynnie uczestniczyć w spotkaniu dzięki interesującej formie prowadzenia zajęć, jaką jest dialog z publicznością. Autor wystąpienia podtrzymywał kontakt z widownią za pomocą zagadek i łamigłówek dotyczących historii nauki o kosmosie, dzięki czemu zgromadzeni mogli w przyjemny i niecodzienny sposób przyswajać wiedzę o układzie słonecznym. Kulminacyjnym punktem programu było uzmysłowienie widzom faktu, iż oni sami mogą być astronomami i bez profesjonalnego sprzętu mają możliwość uczestniczenia w tworzeniu się historii wiedzy o kosmosie. Poprzez obserwację tego, co dzieje się na niebie, mają szansę odkryć swoją kometę lub pomóc w codziennej pracy profesjonalnym badaczom przestrzeni kosmicznej.

Celem inicjatywy była edukacja w sferze wiedzy o otaczającym świecie i zależnościach, które mają wpływ na życie człowieka. Ponadto była to ciekawa propozycja spędzania wolnego czasu podczas przerwy wakacyjnej.

Fot. Młodzież słuchająca wykładu na temat praw rządzących kosmosem.


Tekst -Paulina Janik-Żabówka
Zdjęcia -Beata Setlak 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP