MAŁOPOLSKA WOJEWÓDZKA KOMENDA OCHOTNICZYCH
HUFCÓW PRACY

Al. Słowackiego 44
30-018 Kraków
tel./fax. 12 633 07 06
e-mail:
malopolska@ohp.pl

Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Elżbieta Rafalska

     
     

 

Aktualności

KRYNICKIE TARGI EDUKACJI I PRACY


Dnia 12 kwietnia w hali Publicznego Gimnazjum im. prof. dr Józefa Dietla w Krynicy Zdroju odbyły się VI Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery przy współudziale Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Nowym Sączu. Przedsięwzięcie objęte zostało patronatem Burmistrza Krynicy dr Dariusza Reśko. Uroczystego otwarcia dokonali: Dariusz Reśko - Burmistrz Krynicy-Zdroju,  Krzysztof Świerczek - Wojewódzki Komendant Małopolskiej WK OHP w Krakowie, Agata Fołta – Dyrektor CEiPM OHP w Nowym Sączu, Czesław Krupa - Dyrektor Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu oraz Agata Król-Mirek - Dyrektor Publicznego Gimnazjum.
 
Młodzieży uczestniczącej w targach została przedstawiona bogata oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych, policealnych, uczelni wyższych oraz lokalnych pracodawców, firm i instytucji. Ofertę edukacyjną prezentowały m.in. szkoły ponadgimnazjalne z Krynicy-Zdroju, Muszyny, Grybowa, Nowego Sącza, Marcinkowic oraz szkoły policealne i uczelnie wyższe m.in. Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”, Szkoły Policealne Cosinus, Teb Edukacja oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu. Ponadto młodzi ludzie zapoznali się z ofertami pracy, staży i praktyk zawodowych przedstawianymi m.in. przez filię Powiatowego Urzędu Pracy w Krynicy-Zdroju, Wojewódzki Urząd Pracy - Zespół Zamiejscowy w Nowym Sączu, Urząd Pracy, Spraw Socjalnych i Rodziny w Bardejowie (Słowacja), MBP w Nowym Sączu oraz lokalnych pracodawców i agencji pośrednictwa pracy. Wśród młodzieży zainteresowaniem cieszyła się także oferta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Sączu.
W ramach tegorocznej edycji targów miały miejsce także liczne atrakcje, tj. prezentacja sztuk walk i taktyk obrony w wykonaniu uczestników klas mundurowych z Marcinkowic. Osoby poszukujące zatrudnienia za granicą uczestniczyły w seminarium prowadzonym przez doradcę EURES oraz w spotkaniu z przedstawicielem agencji PROMEDICA24, która przygotowuje do pracy opiekunki i opiekunów osób starszych na terenie Niemiec. Dla uczniów gimnazjum przed prezentacją oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych zorganizowano seminarium pt. „Zastanów się zanim zdecydujesz”, w którym młodzież uczestniczyła bardzo aktywnie. Zorganizowane przez MCK w Krynicy-Zdroju przedsięwzięcie jak co roku cieszyło się wielkim zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, uczniów jak również osób poszukujących zatrudnienia. Łącznie zaprezentowało się około 35 wystawców, których stoiska odwiedziło ok. 300 uczestników

Fot.1 Uroczyste otwarcie targów – od lewej: Dyrektor Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu Czesław Krupa, Wojewódzki Komendant OHP Krzysztof  Świerczek, Dyrektor CEiPM w Nowym Sączu Agata Fołta, Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko, Agata Król-Mirek - Dyrektor Publicznego Gimnazjum.

Fot.2  Zwiedzanie stoisk wystawców przez uczestników targów

Fot.3 Osoby poszukujące zatrudnienia za granicą podczas seminarium z doradcą EURES

Fot.4 Uczniowie w trakcie seminarium z doradcą zawodowym


 

Tekst i zdjęcia- Katarzyna Gawęcka


 

Ilość odsłon:
© 2018 MWK OHP