Menu: Menu główne / Kształcenie w jednostkach OHP / Hufiec Pracy 6-2 Niepołomice

 

6 – 2 HUFIEC PRACY W NIEPOŁOMICACH

Komendant Hufca: Zuzanna Polańska
Adres: 32-005 Niepołomice, ul. Bocheńska 26
tel. 12 385-82-18;
hp6-2@ohp.pl

 

 

6-2 Hufiec Pracy w Niepołomicach został utworzony w 1997 roku. Swoją działalnością obejmuje teren miasta i gminy Niepołomice oraz powiatu wielickiego, pomagając młodzieży w uzyskaniu zawodu, ukończeniu szkoły i zdobyciu wymarzonej pracy. Przez cały czas ściśle współpracujemy z nauczycielami i pedagogami szkół, do których uczęszczają nasi podopieczni ( m.in. z Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Niepołomicach) oraz instruktorami praktycznej nauki zawodu  w zakładach pracy, gdzie młodociani odbywają praktyki. W naszym hufcu zatrudniona jest kadra z wieloletnim doświadczeniem, zaangażowana w pracy z młodzieżą, pomagająca na co dzień rozwiązywać problemy, z którymi zwracają się do nas nasi podopieczni.

 

 

Obecnie 6 – 2 Hufiec Pracy liczy 240 uczestników, którym zapewnia praktyczną naukę zawodu w zależności od ich zainteresowań w specjalnościach:

Sprzedawca

Kucharz 

Fryzjer

Piekarz

Cukiernik

Lakiernik

Mechanik pojazdów samochodowych

Blacharz samochodowy

Ślusarz

Monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Elektromechanik pojazdów samochodowych

Ślusarz

Elektryk

 

Z naszym hufcem współpracuje ponad 100 pracodawców, którzy swoją fachową wiedzą i umiejętnościami przyczyniają się do zdobycia kwalifikacji zawodowych naszych podopiecznych m.in.:

   
     STACO POLSKA Spółka z o.o

     Elektrotermia Niepołomice

     Wod.Kan.Gaz.Co.Józef Tomera

     Piekarnia „Iwona”

     Piekarnia J.J.M.Pieprzyca s.c

     Fundacja „Zamek Królewski” w Niepołomicach

     Gastro-Tour-Serwis  S.Iwulski

     Salon Fryzjerski I.Krysiak

     Salon Fryzjerski „Styl Agaty”

     Salon Fryzjerski „Dominika”

     GS Samopomoc Chłopska

     Firma „Margo”s.c. J.Lubarski

     F.H.U.”Wnęk” Spółka Jawna      

     F.H.”Inpol” W.Toroń 

     Autoserwis Termanowscy  

               

Młodzież ma możliwość przygotowania się do wejścia na rynek pracy poprzez udział w warsztatowych zajęciach grupowych i indywidualnym poradnictwie zawodowym. Najlepsi absolwenci po ukończeniu szkoły i uzyskaniu dyplomów czeladniczych  otrzymują angaże w zakładach, w których odbywali praktyczną naukę zawodu.

 

Nasi uczestnicy biorą udział w licznych  konkursach i zawodach zdobywając czołowe miejsca zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim.

 

Wymiana młodzieży w ramach PNWM

 

Prócz możliwości ukończenia szkoły i szkolenia praktycznego oferujemy młodzieży ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Nasi uczestnicy mogą się realizować w kółku artystycznym i kole sportowym. Biorą  również udział w wymianach młodzieży oraz w projektach  PNWM „Miejsca Pamięci”.

 

Warsztaty w Miejscu Pamięci - Buchenwald 

Kadra 6 – 2 Hufca Pracy włącza się aktywnie w proces opiekuńczo-wychowawczy realizowany podczas spotkań z młodzieżą w ramach spotkań grupowych, zajęć sportowo-rekreacyjnych, wycieczek, obozów, a także prac społecznych na rzecz środowiska lokalnego, np. Akcji Dar Serca, Dzień Dziecka, Sprzątanie Świata, Dni Niepołomic, Różowa Wstążeczka, Akcji wolontariatu dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Niepołomicach.